AKİB’den INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı’na milli katılım çağrısı

Rusya Federasyonu’nun dış ticarette taşıdığı önem ve INNOPROM fuarının Rusya Federasyonu nazarında sahip olduğu itibar gibi hususlar dikkate alındığında, ülkemizden geniş bir katılımın sağlanmasında fayda olduğu değerlendiriliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Rusya Federasyonu’nun en önemli sanayi etkinliklerinden birisi olan INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı’nın 10’uncusu 8-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında Yekaterinburg şehrinde ‘dijital imalat’ temasıyla gerçekleştirilecek. Türkiye’nin de ‘Ortak ülke’ statüsü ile temsil edileceği fuara Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizasyonu ile milli katılım sağlanacağı T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazı ile belirtildi.

Geçtiğimiz yıllarda Japonya, Çin Cumhuriyeti, Güney Kore ve Hindistan gibi ülkelerin ortak ülke statüsünde katıldığı fuarlarda Rusya Federasyonu’nun Devlet Başkanı ya da Başbakan seviyesinde temsil edildiği, 2018 yılında 20 ülkeden yaklaşık 600 firmanın katılım sağladığı fuarın, çoğunluğu BDT ve Rusya Fedetasyonu’ndan olmak üzere 46 bin kişi tarafından da ziyaret edildiği ifade edildi.

Türkiye’nin ortak ülke statüsünde INNOPROM’a katılımı, Rusya Federasyonu’nun dış ticarette taşıdığı önem ve fuarın Rusya Federasyonu nazarında sahip olduğu itibar gibi hususlar dikkate alındığında, ülkemizden geniş bir katılımın sağlanmasında fayda olduğu değerlendiriliyor. Bu kapsamda Akdeniz İhracatçı Birlikleri, 10’uncu INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı’na Türkiye’den güçlü bir katılım sağlanmasını hedefl eyerek, tüm ihracatçı firmaların fuarda yerlerini almaları konusunda çağrıda bulunuyor.

ADMİB Fuara 21 metrekare info stand ile katılıyor

INNOPROM Rusya Fuarı’na ADMİB olarak 21 m2 info stand ile katılım sağlanacak. ADMİB olarak alınan info stand’da ADMİB üyelerinin firmalarına ait katalog ve broşürler sergilenecek. INNOPROM Fuarı’nda info stand ile yer alacak ADMİB standında firmasına ait katalog ve broşürlerin yer almasını isteyen ihracatçıların en geç 14 Haziran 2019 tarihinde taleplerine Akdeniz İhracatçı Birlikleri’ne bildirmeleri gerekiyor.