İtalya'daki teleferik kazasında ölü sayısı 13'e çıktı

İtalya'nın kuzeyinde Stresa-Mottarone teleferik hattındaki bir kabin, seyir halindeyken düştü. Olayda ölü sayısı 13'e çıktı.

DÜNYA Haber Merkezi | AA |

İtalyan Ulusal Alp Dağları ve Madencilik Arama-Kurtarma Biriminden yapılan açıklamaya göre, ülkenin kuzeyindeki Piemonte bölgesindeki Maggiore gölü kıyısındaki Stresa kasabası ile Mottarone arasındaki teleferik hattındaki bir kabin yere çakıldı.

Kabinin Mottarone'deki varış noktasına 300 metre kala henüz belirlenemeyen nedenle ormanlık alana düştü. Kabinde bulunan en az 13 kişi hayatını kaybetti. Olayda ağır yaralanan 2 kişinin de helikopterlerle Torino'daki hastaneye sevk edildiği bildirildi.

Kazanın meydana geldiği teleferik hattının, COVID-19 salgını tedbirleri sonrasında 24 Nisan'da yeniden faaliyete açıldığı kaydedildi.

Başbakanlıktan olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Mario Draghi'nin Altyapı Bakanı Enrico Giovannini ve Sivil Savunma yetkilileriyle kazaya ilişkin gelişmeleri takip ettiği bildirildi.

Açıklamada, Başbakan Draghi'nin, "Stresa-Mottarone teleferiğindeki trajik kaza haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Kurbanların yakınlarına tüm hükümetin taziyelerini belirtirim. Düşüncelerim ağır yaralanan çocuklarla ve aileleriyle." ifadelerinin yer aldığı mesajına da yer verildi.

Meral Akşener: Ben hangisiyim karar verin Erdoğan: Hedefimiz 85 milyonu bu güvenli şemsiye altına almak Kılıçdaroğlu: Bankaların kârı yüzde 400’ü aştı Motorine zam geldi CHP'den Erdoğan'a Suriye tepkisi Destici: Adaylık Kılıçdaroğlu'nun hakkı