Sullivan: Biden ile Erdoğan Glasgow'da görüşebilir

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Glasgow'da görüşmelerini beklediğini belirterek, "Şu anda bunu teyit edemem ancak şu anki beklenti bu." açıklamasında bulundu.

DÜNYA Haber Merkezi | AA |

ABD Başkanı'na Avrupa ziyaretinde eşlik edecek olan Sullivan, Biden'ın uçağında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan ile Biden'ın Glasgow'da görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Sullivan, "Biden ile Erdoğan'ın Glasgow'da görüşmesini bekliyorum. Şu anda bunu teyit edemem ancak şu anki beklenti bu." diye konuştu.

Sullivan, Türkiye'nin ABD'den F-16 talebine yaklaşımlarının ne olduğuna ilişkin ise şunları söyledi:

"Bildiğiniz üzere Türkiye artık F-35 programında değil. F-16 programına gelince, ülkelerin nasıl savaş uçakları alacağına ilişkin uzun yıllardır uygulanan bir süreç var. Türkiye şimdi bu süreçte ve bu süreç devam edecek. Şu anda bu konuda söyleyecek başka bir şeyim yok." 

Emekli amirallerin Montrö bildirisi ile ilgili iddianame hazırlandı Akşener: Değişimin ayak seslerini çok uzun bir zamandır söylüyorum Oktay: Kurdaki hareketliliği faize bağlamak yanlış Kılıçdaroğlu'nun grup konuşması haberine erişim engeli İmamoğlu: İşte gerçek enflasyon TTB'den maaş düzenlemesi tepkisi