Trump'tan 'Bush' ve 'Obama'lı büyüme vurgusu

ABD Başkanı Trump, ülkedeki büyümenin bu hızla devam etmesi durumunda Bush ve Obama döneminin iki katı oranların yakalanacağını söyledi.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump, büyüme verisinin açıklanması sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Trump yaptığı açıklamada, Görev dönemimin ilk yılında büyüme için çok şey yaptık. Elde edilen büyüme rakamları oldukça sürdürülebilir. İmalat sektöründe geçtğimiz 2 başkan döneminde yaşanan istihdam kaybını, tersine döndürdük. Ticaret anlaşmaları büyümeyi daha güçlü yapacak" dedi.

Donald Trump, "ABD ekonomisi bu hızla büyümeye devam ederse Bush ve Obama dönemine göre iki kat daha fazla büyüyecek" ifadelerini kullandı.

ABD'nin dünyanın imrendiği bir ülke konumuna geldiğini savunan Trump, "Bu yıl yüzde 3'ün üzerinde büyüme yakalayacağız. Büyümeyi gelecek 10 yılda da yüzde 3'e çıkarmak 12 milyon istihdam ve 10 trilyon dolar servet birikimi sağlayacak" şeklinde konuştu.

ABD'de 4 yılın en iyi büyüme performansı

Dünya Gazetesi'ne yıllık abone ol, ücretsiz 3 aylık The New York Times aboneliği kazan...
Kılıçdaroğlu: Hiçbir kutsala saygısızlık etmeyiz Şanlıurfa’da akrabalar dehşet saçtı: 1 ölü 5 yaralı Ücretsiz ulaşıma destek ödemeleri artırıldı "TOKİ vasıtasıyla 3,3 milyon insanımızı güvenli evlere taşıdık" Hedefimiz dünyada ilk 20'ye girebilmek