Dr. Erman Ilıcak, Japonya’nın en yüksek devlet nişanını aldı

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’a, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin pandeminin en yoğun olduğu dönemde hızla tamamlanması, Türkiye ile Japonya arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde sergilediği çabalardan dolayı, Japonya İmparatoru Naruhito tarafından Japonya’nın en yüksek devlet nişanı olan ‘Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı’ verildi.

DÜNYA Haber Merkezi |

Japonya Büyükelçiliği ev sahipliğinde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen törene, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Japonya Başbakanı Özel Danışmanı Isao Iijima, Japonya Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Sojitz Başkanı Masayoshi Fujimoto katıldı. Ilıcak, nişanın verilmesinden sonra yaptığı teşekkür konuşmasında, “Coğrafi uzaklığa rağmen derin, güçlü, samimi bağlarla birbirine bağlı iki ülkenin dayanışmasının, tarihi dostluğunun bir nişanesi olan bu ödülü; ülkem, tüm Rönesans çalışanları, ailem ve şahsım adına almaktan büyük onur duyuyorum” dedi. Tebrik konuşmasının bir bölümünü Türkçe yapan büyükelçi Kazuhiro Suzuki ise, “Japonya’nın değerli bir dostu olan Erman Ilıcak’ın, iki ülke arasındaki iş birliğine katkı vermeye devam etmesini diliyorum. Sayın Ilıcak ve değerli ailesini tebrik ederim” şeklinde konuştu.

MSB: Uzman Çavuş Abdullah Bayram şehit oldu Kılıçdaroğlu: Akıllarını yitirmiş bunlar Bakan Koca'dan 'Maske geri mi dönecek?' sorusuna yanıt 'Benim en yakışıklı partnerim' Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesiyle ilgili açıklama Rusya'dan 25 ABD'liye yaptırım kararı