Halk TV, Ayşenur Arslan'ın programını kaldırdı

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, gazeteci Ayşenur Arslan'ın sözlerinin ardından Medya Mahallesi programını kaldırma kararı alındığını bildirdi.

Haber Merkezi | Abone ol

Ankara'da 1 Ekim'de İçişleri Bakanlığı hedef alınarak düzenlenen PKK saldırısında iki polis yaralanmıştı. İki PKK'lı terörist de ölmüştü.

Ayşenur Arslan, TV yayınında olaya dair şunları söylemişti: “Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri'de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani...’”

Bu sözler üzerine Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan ve Halk TV hakkında inceleme başlatmıştı.

Program kaldırıldı

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, RTÜK incelemesinin ardından yayınlandığı açıklamasında, Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programının kaldırıldığını belirtti.

Mahiroğlu şunları kaydetti: "Halk TV olarak ülkemize demokrasinin yerleşmesi için çok sesliliğe büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar birçok bedel ödeyerek, her türlü cezaya ve baskıya rağmen farklı sesleri ve muhalif duruşları ekranımızda yansıtmaktan geri adım atmadık, atmayacağız da. Halk TV ülkemizde demokrasinin gelişmesi için vazgeçilmez bir nefes borusudur. Bu konuda tek kırmızı çizgimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüdür. Halk TV, güvenlik güçlerimizin bu kapsamda yürüttüğü terörle mücadelenin kayıtsız şartsız yanındadır. Dün yayınlanan Medya Mahallesi programında canlı yayında edilen talihsiz sözler, aynı programda terör lanetlenmiş olsa da, Halk TV’nin en başta bahsettiğimiz duruş ve bakışının sınırlarını aşmaktadır. Bu sebeple programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz."

SGK, depremden etkilenen 5 ilde bildirimde bulunma süresini uzattı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti "İsrail Filistin'in topraklarını sistematik şekilde işgal ediyor" MİT, askeri üslere saldırı hazırlığındaki teröristi etkisiz hale getirdi İngiltere'de ekimde otomobil üretimi yüzde 31,6 arttı