KKTC Başbakanı Saner karantinada

KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner, programına katıldığı gazeteci Aytuğ Türkkan'ın Covid-19 testinin pozitifçıkmasının ardından kendini izole ettiğini duyurdu.

DÜNYA Haber Merkezi |

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Hamza Ersan Saner, geçtiğimiz günlerde programına katıldığı gazeteci Aytuğ Türkkan'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine kendini karantinaya aldı.

Saner açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu sabah programına katıldığım gazeteci Aytuğ Türkkan'ın Covid-19 PCR testinin pozitif çıktığını öğrenmiş bulunuyorum. Öncelikle gazeteci kardeşimiz Türkkan'a geçmiş olsun dileklerimi iletirken, değerli halkımızın bu durum sonrasında kendimi toplumdan izole ettiğimi bilmesini istiyorum.

Çift doz aşılı olmama ve sürekli PCR testi yaptırmama rağmen, sağlık personelimizin önerilerine uyacak ve inşallah en kısa sürede tekrar halkımızın arasına döneceğim. Bu süre içinde hükümet çalışmalarının aksamaması için gerekli önlemleri almış bulunmaktayız. Olayın duyulmasından bu yana şahsıma gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür eder, herkese sevgi, selam ve saygılarımı sunarım."

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da tutuklandı Almanya, Portekiz’i 4 golle mağlup etti Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi İstanbul'da 3,9 büyüklüğünde deprem Muş: Ziyaretlerimizin pozitif bir yansıması olacak Isı sayaçları servis hizmetine düzenleme