Koca: Çin'le 100 milyon dozluk anlaşma imzaladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Çin ile 100 milyon dozluk aşı anlaşması imzaladıklarını söyledi.

DÜNYA Haber Merkezi |

Vaka sayılarında önemli derecede düşüş yaşandığını belirten Koca, "Şu günlerde ağır hasta ve vefat sayılarında tedbirlerin etkisini göstereceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

'Çin aşısı gelecekti nerede' diyenler ilişkilerimize hasar veriyor

Bakan Koca, Çin ile Türkiye'nin 100 milyon dozluk aşı konusunda iki anlaşma yaptığını belirterek şunları söyledi: "Çin ile iki seferde her biri 50 milyon doza karşılık gelen toplamda 100 milyon dozluk bir anlaşma imzaladık.

Bugün 'Çin'den aşı gelecekti nerede' diye soranlar, dün Çin ile aramızdaki hassas konuları kaşıyarak ilişkilerimizi bozmaya çalışıyorlardı. Başarılı olduklarını söyleyemem ama hasar verdikleri kesin."

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da tutuklandı Almanya, Portekiz’i 4 golle mağlup etti Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi İstanbul'da 3,9 büyüklüğünde deprem Muş: Ziyaretlerimizin pozitif bir yansıması olacak Isı sayaçları servis hizmetine düzenleme