Sağlık Bakanı Koca’dan aşılama oranlarına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin dünya genelinde COVID-19'a karşı uygulanan toplam aşı dozu sayısında Almanya'yı da geride bırakarak 7’nci sıraya yerleştiğini bildirdi.

DÜNYA Haber Merkezi |

Türkiye, koronavirüse karşı uygulanan aşı dozu sayısında dünyada 7’nci sıraya yerleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, dünya genelinde ülkelerin COVID-19'a karşı aşılanma oranlarına ilişkin istatistiksel veriler sunan "Our World in Data" internet sitesinin son verilerini paylaştı.

Bu veriler içerisinde Türkiye'nin geldiği noktaya dikkati çeken Koca, şunları kaydetti: "Doz sayısında dünyada 7. ülkeyiz. COVID-19'a karşı uygulanan toplam aşı dozu sayısında, nüfusu bize yakın ve aşı üreticisi olan Almanya'yı da geride bıraktık. Tüm dünyada 7. sıradayız. Türkiye'den önceki ilk 6 sırada, aşı üreticisi Çin ve ABD ile çok yüksek nüfuslu ülkeler var."

TFF: 9 Kasım'dan itibaren statlara tam kapasiteyle seyirci alınacak Pençe Yıldırım Bölgesi'nde bir asker şehit Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Ömer Çelik: CHP'nin 'hayır' oyu kendi tarihi için kırılmadır Akşener'den 'Kürdistan' sorusuna yanıt Erdoğan: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda millet bahçesi kurulacak