Son dakika... 10 ilde 3 aylık OHAL kararı Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kahramanmaraş merkezli iki depremin yıkıma yol açtığı 10 il için aldığı 3 aylık olağanüstü hal kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararla Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da 8 Şubat günü saat 01.00'den itibaren üç ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi.

Abone ol

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ilde bugün saat 01.00'den itibaren 3 ay süreyle OHAL edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada OHAL kararı alacaklarını söylemişti.

Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

- AFAD'ın ülkemizin önde gelen tüm bankalarına yapılan havalelerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

- Deprem aferinin ve etkilerinin vahameti tedbirler almamızı gerektirmektedir. Deprem bölgesini afet bölgesi ilan ediyoruz.

- Anayasanın 119. maddesinin bize verdiği yetkiye dayanarak olağanüstü hal ilan etme kararı aldık. 3 ay sürecek bu kararla ilgili Meclis süreçlerini en kısa zamanda tamamlayacağız

Depremde yıkılan oteller için destek verilecek SPK'dan İtimat Bağımsız Denetim'e para cezası Afganistan ve Pakistan'da 6,5 şiddetinde deprem Erdoğan'dan Irak'a çağrı: PKK'yı temizleyin! Üniversiteler uluslararası yerleşke açabilecek