'Vebitcoin' soruşturmasında 5 kişi daha yakalandı

Muğla'da yerli kripto para borsası 'Vebitcoin' soruşturmasında şirket çalışanı 5 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturmada daha önce de 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla şirket yöneticisinin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanmıştı.

DÜNYA Haber Merkezi |

Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi ekipleri, şirkette yetkili konumda çalıştığı tespit edilen 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında, şirket adresi ile şüphelilerden elde edilen dijital materyallerin incelendiği, ilgili kurumlarla koordineli olarak soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Soruşturmada 4 kişi tutuklanmıştı

Muğla'da daha önce işlemlerini durdurduğu gereçkesiyle Vebitcoin soruşturması kapsamında gözaltına alınan 4 kişi tutuklanmıştı.

MASAK Başkanlığı, 23 Nisan'da işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin'in, Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etmiş ve Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatmıştı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, "nitelikli dolandırıcılık" suçundan soruşturma başlatılmış şirket merkezinde ve bir kısım adreslerde yapılan arama ve el koyma işlemlerine müteakiben şirket yöneticisi ve çalışanları olan 4 kişi 24 Nisan'da gözaltına alınmıştı.

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da tutuklandı Almanya, Portekiz’i 4 golle mağlup etti Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi İstanbul'da 3,9 büyüklüğünde deprem Muş: Ziyaretlerimizin pozitif bir yansıması olacak Isı sayaçları servis hizmetine düzenleme