Kadın güreşçilerden 3 altın, 2 gümüş madalya

Cezayir’de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda milli kadın güreşçilerden Evin Demirhan Yavuz, Bedia Gün ve Yasemin Adar Yiğit altın, Zeynep Yetgil ve Buse Tosun Çavuşoğlu ise gümüş madalya kazandı.

DÜNYA Haber Merkezi | İHA |

Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen oyunlarda kadınlar 50 kilo finalinde milli güreşçi Evin Demirhan Yavuz Fransız rakibi Julie Sabatie’yi 3-2 mağlup ederek altın madalyanın sahibi olurken, 57 kilo finalinde Bedia Gün tüm rakiplerini olduğu gibi finalde de Tunuslu Siwar Bouseta’ya puan vermeden (5-0) öndeyken tuş ederek Akdeniz Oyunları'nda 2. kez altın madalya kazandı.

76 kiloda mindere çıkan milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit de finalde İtalya'dan Enrica Rinali'yi teknik üstünlükle yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Zeynep Yetgil ve Buse Tosun Çavuşoğlu'ndan gümüş

19. Akdeniz Oyunları’nda Zentep Yetgil 53 kilogram finalinde Avrupa Şampiyonu Dünya 3.'sü Yunan rakibi Maria Prevolaraki’ye (3-1) yenilince gümüş madalyada kaldı. 68 kiloda Türkiye'yi temsil eden milli güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, ise finalde Fransa'da Pauline Lecarpantier'e mağlup olarak gümüş madalyayı boynuna taktı.

Bakanlıktan 'yurt' genelgesi 'Banyo topu' soruşturmasında 8 gözaltı 'Kırsalda çalışan kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyecek' CHP'den seçmen listeleri ile ilgili açıklama Kimyasal maddeden etkilenen 3 işçiden biri öldü 'Kamu bankaları promosyon ödeme tutarlarını gözden geçirmeli'