İşte Togg'un üretim aşamaları: Fabrikadan yeni görüntüler

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yıllardır beklenen otomobilini tanıttıktan sonra, şimdi de ön siparişler için başvuruları kabul etmeye başladı. Togg, ay sonundan itibaren teslimatlara başlayacağını bildirdi. Öte yandan otomobilin üretimine ilişkin yeni görüntüler paylaşıldı.

This browser does not support the video element.

Togg, 2023 yılında toplam 20 bin araç teslim etmeyi hedefliyor.

Togg için başvuru ücreti olarak 60 bin TL talep ediliyor. En ucuz modelin fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Togg'un 3 farklı versiyonu bulunurken, araçlar 6 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Gemlik, Anadolu, Kula, Kapadokya, Oltu ve Pamukkale isimli renk seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor.

Togg'un Türkiye'nin otomobili olması nedeniyle, aracın üretimi Türkiye'de gerçekleştiriliyor. Şirket, bu hamlesiyle hem Türkiye'nin otomobil üretim kapasitesini artırmayı hem de otomotiv sektöründe yerli bir markanın varlığını sürdürmeyi hedefliyor.

2022 yılında seri üretime geçen Togg'un ilk teslimleri nisan ayında yapılacak. Bu hamle, Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.

Teslimatlar ay sonu başlıyor

Togg'un resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, 24 saatte 22 bin 150 adet #T10X ön siparişi alındığı açıklandı.

Resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, anlık Togg Teknoloji Kampüsü'nün görüntüleri de paylaşıldı.

İzmir'de endişelendiren görüntü Almanya'dan Ukraynalı gıda üreticilerine destek Karaman YHT hattı yolcu sayısı 1 milyonu geçti Gabar Dağı'ndaki petrol üretim çalışmaları arazi fiyatlarını da etkiledi Devlet desteğiyle iş kuran kadın girişimci günde 1 ton süt üretiyor Meyve ihracatında 2022 şampiyonu mandalina oldu