13 °C

Anadolu Sigorta’dan KOBİ'lere özel Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası

Anadolu Sigorta, geliştirdiği Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası ile küçük ve orta ölçekli işletmelere salgınlara karşı finansal koruma sağlayacak.

Anadolu Sigorta’dan KOBİ'lere özel Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası

KOBİ’lerin yeni bir pandemide karşılaşabilecekleri kayıplara karşı güvende olmaları amacıyla Anadolu Sigorta, “Ticari Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası” ürününü geliştirti. Böylece Anadolu Sigorta, sigortalılara olası yeni bir pandemide 250 bin TL tazminat ödemesi ile finansal koruma sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sigortalı işletmelere hasar incelemesi olmaksızın ödenecek tazminat için yalnızca iki koşul bulunuyor: İlk kez ortaya çıkacak bir salgın hastalık nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından hastalığın etkilediği Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafi bölgede “pandemi” veya “Uluslararası Halk Sağlığı Acil Durumu-UHSAD” ilan edilmesi ve bu salgın hastalık nedeniyle Türkiye’de 2 bin 500 can kaybı yaşanması.

“Olası yeni bir pandemide KOBİ’lerin yanında olacağız”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, olası yeni bir salgından özellikle etkilenmesi muhtemel turizm, AVM, ulaştırma, nakliyat ve üretim alanında faaliyet yürütenler başta olmak üzere ticari müşterilerine 'Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası' ile finansal koruma sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Anadolu Sigorta’dan ticari yangın, inşaat, montaj, iş yeri, KOBİ paket veya akaryakıt paket sigorta poliçelerinden birine sahip olan ticari müşterilerinin Ticari Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası teminat kapsamına alınabileceğini belirten Sönmez, şunları kaydetti:

"Türkiye’de ilk olarak geliştirdiğimiz bu yenilikçi ürünle olası yeni bir pandemide küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanında olacağız. Pandemi sürecinde; özellikle ulaşım, turizm, taşımacılık gibi sektörler pandeminin yayılımını önlemek adına uygulamaya alınan kısıtlamalardan doğrudan olumsuz etkilendi. Tüketicilerin hareket alanının azalması sonucunda akaryakıt istasyonları, berber ve güzellik salonları, AVM’ler, otobüs firmaları, oteller, kafeler, restoranlar ve birçok esnaf dönemsel iş durmaları ve kar kayıpları ile karşılaştı. Ticari Parametrik Salgın Hastalıklar Sigortası ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni bir pandemi nedeniyle oluşabilecek kayıplarını, hasar kontrolü yapılmaksızın parametrik tazminat ödemesi ile telafi ediyoruz.”

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap