günümüzde erkek olmak ne demek?!

Aralarında John Berger, Salman Rushdie, Geoff Dyer ve Khaled Hosseini gibi isimlerin de bulunduğu yazarlar, erkek olmanın ne anlama geldiği üzerine düşünüyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Everest Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Erkekler Kitabı, Esquire dergisi ve dünyanın dört bir yanından insan hikâyeleri toplayarak köprüler kurmayı hedefleyen Narrative 4 organizasyonunun projesi kapsamında oluşturulan seksen yazarlı bir Colum McCann seçkisi.

Bir barda ortaya çıkan bir fikir, dünya çapında yazarlara gönderilen iddialı bir ricaya; seksen orijinal hikâyeden oluşan bir seçkiye; yani Erkekler Kitabı'na dönüşmüş. Bu seçkideki korku, aşk, hırs, şehvet, kahkaha ve cinsellik üzerine seksen hikâye kimi zaman komik, kimi zaman pişmanlık dolu. Günümüzde erkek olmanın ne demek olduğunu anlatmayı amaçlıyor. Aralarında John Berger, Salman Rushdie, Geoff Dyer ve Khaled Hosseini gibi isimlerin de bulunduğu yazarlar, erkek olmanın ne anlama geldiği üzerine düşünüyor. Öykülerdeki bazı erkekler öğrenirken bazıları gerekli dersleri alamıyor, bazıları başarılı bazıları yenilmiş, bazıları yolunu kaybetmiş bazılarıysa nereye varmak istediğini iyi biliyor…

Farklı kökenlere ve tarzlara sahip yazarların bir araya geldiği Erkekler Kitabı, "bir erkeği erkek yapan nedir?" sorusuna çok sesli bir yanıt aramayı da hedefliyor.

ERKEKLER KİTABI / 80 Yazardan Erkeklik Halleri Üzerine Öyküler, Hazırlayan: Colum McCann, Everest Yayınları, 310 s.