9 °C

'Almanya, Yunanistan'ın iflasına hazırlanıyor'

Almanya hükümeti, Bild'in haberine göre, Yunanistan’ın temerrüde düşmesine hazırlanıyor.

'Almanya, Yunanistan'ın iflasına hazırlanıyor'

Alman Bild Gazetesi, Alman Hükümeti’nin Yunanistan'ın iflası durumunda ne yapılacağına dair net değerlendirmeler yaptığını iddia etti.

Almanya’nın Yunanistan’ın iflası durumunda yapılacaklarla ilgili çalışma yaptığı yönünde yeni bir haber daha çıktı. Alman Bild Gazetesi, Alman Hükümeti’nin Yunanistan'ın iflası durumunda ne yapılacağına dair somut değerlendirmeler yaptığını öne sürdü. 

Üç lider ortak zemin bulamadı

Bild’in görüşmelerle ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırarak verdiği haberine göre, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Merkel ve Hollande ile gece geç saatlerde gerçekleştirdiği iki saat süren toplantıda vergi artırımı gibi Avrupa Birliği (AB) teklifleri ile ilgili mutabakat sağlayamadı. 

Habere göre Merkel liderliğindeki parlamentoda, Yunanistan’a ek finansal yardım sağlanmaması görüşünü savunan üyelerin sayısı artıyor. 

'Saç traşı' da konuşuldu

Konuya yakın kaynaklara göre, Yunanistan'da alınabilecek önlemler arasında sermaye kontrolleri seçeneği bulunuyor. Haberde, Yunanistan'ın borçlarına uygulanacak bir saç tıraşının da ele alınan fikirler arasında bulunduğu ifade edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap