10 °C

'Görüşmeler için hiçbir ön şartım yok'

İsrail Başbakanı Netanyahu, 'Filistinlilerle müzakere için hiçbir ön şartım yok. Direkt müzakere için Ramallah'a veya herhangi bir yere gitmeye hazırım' dedi.

'Görüşmeler için hiçbir ön şartım yok'

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Filistinlilerle barış görüşmeleri yapmak üzere ön şartsız olarak Batı Şeria'ya gitmeye hazır olduğu bildirildi.

Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrailli "Barış Yapan Kadınlar Hareketi" üyesi kadınlarla bir araya gelen İsrail Başbakanının, Filistinlilerle yeniden barış masasına oturmaya hazır olduğunu söylediği vurgulandı.

"Filistinlilerle müzakere için hiçbir ön şartım yok. Ön şartsız direkt müzakere için Ramallah'a veya herhangi bir yere gitmeye hazırım" diyen Netanyahu'nun, görüşmede kadınlara hitaben şu ifadeleri kullandığı kaydedildi:   

"Biz Filistinlilerle müzakere yapmak istiyoruz. Mümkün olan çözüm iki halk için iki devlet. Yahudi halkının ulusal devletini tanıyan silahtan arındırılmış Filistin devleti ve diğeri de Yahudi devleti. Eğer Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile görüşmeye niyet ederseniz, eğer kendisi hazırsa ona benim kendisiyle görüşmeye hazır olduğumu söyleyin."

Filistinliler ile İsrail arasındaki barış görüşmeleri Nisan 2014'te askıya alınmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.