25 °C

'Pazartesi bankalar açılmayabilir'

Yunan bankalarının cuma günü açılıp açılmayacağı sorusuna Eurogroup Başkanı Coeure," "Yarın açacaklar ama Pazartesi'yi bilmiyorum" karşılığını verdi.

'Pazartesi bankalar açılmayabilir'

Avrupa Merkez Bankası Yöneticisi Coeure, dünkü Eurogroup'ta Yunan bankalarının pazartesi günü açılıp açılmayacağı konusunda emin olmadığını söyledi. 

Reuters'ın haberine göre, Avrupa Merkez Bankası dünkü Eurogroup'ta Yunan bankalarının pazartesi günü açılıp açılmayacağı konusunda emin olmadığını söyledi.  

'Yarın açacaklar ama Pazartesi bilmiyorum'

Habere göre Eurogroup Başkanı, Avrupa Merkez Bankası Yöneticisi Benoit Coeure'ye bankaların cuma günü açılıp açılmayacağını sordu, Coeure de bu soruya "Yarın açacaklar ama Pazartesi'yi bilmiyorum" yanıtını verdi. Financial Times Brüksel bürosu şefi, önce Avrupa Merkez Bankası'ndan bu habere yalanlama geldiğini bildirdi. Ancak daha sonra kendi kaynaklarından haberi doğrulattı. 

Coeure 'nin yorumu tüm katılımcıların duyacağı kadar yüksek sesle dile getirilmedi, ancak bu, Coeure'nin böyle birşey söylemediği anlamına gelmiyor. Bu arada Reuters'a göre, Avrupa Merkez Bankası bugün Yunan bankalarına sağlanan likiditeyi genişletme konusunda telekonferans görüşmesi yapacak.

Kaynak: Reuters