13 °C

ABD'de borsalar günü yükselişle kapattı

ABD piyasaları, gıda ve teknoloji sektörlerinde görünen hareketliliğin yanı sıra haziran ayı enflasyon verisinin beklentileri karşılamasının ardından günü yükselişle tamamladı

ABD'de borsalar günü yükselişle kapattı

WASHINGTON  - New York borsasında endeksler, gıda sektöründen Chipotle ve teknoloji sektöründen Comcast'in beklentilerin üstünde açıklanan bilançoları ile haziran ayına ait enflasyon ve ikinci el konut satışları verilerinin yarattığı olumlu havanın etkisiyle günü yükselişle kapattı. 

Dow Jones Endüstri endeksi, 61,81 puanlık (yüzde 0,36) artışla 17.113,54 puana, S&P 500 Endeksi günü 9,90 puanlık (yüzde 0,5) yükselişle 1.983,53 puana çıktı. Nasdaq Teknoloji Endeksi de 31,32 puanlık (yüzde 0,71) kazançla 4.456,02 puana yükseldi. 

Chipotle Inc'nin hisseleri, şirketin yılın 2. çeyreğindeki karının beklentileri aşmasıyla yüzde 12 değer kazandı. Teknoloji şirketi Comcast'in hisseleri de yılın ikinci çeyreğinde elde edilen karın yüzde 15 artmasıyla yüzde 1,8 yükseldi. McDonald's ve Coca Cola'ın bilançoları ise ABD satışlarının kötüleşmesi nedeniyle beklentilerin altında kaldı. McDonald's Corp. hisseleri yüzde 1,4 geriledi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.