10 °C

ABD'den IŞİD'e 18 yeni hava saldırısı

Amerikan güçleri, terör örgütü IŞİD'in Suriye ve Irak'taki hedeflerine 18 yeni hava saldırısı düzenledi

ABD'den IŞİD'e 18 yeni hava saldırısı

WASHINGTON - ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM), terör örgütü IŞİD'in Suriye ve Irak'taki hedeflerine 18 yeni hava saldırısı düzenlendiği bildirildi. 

CENTCOM tarafından yapılan açıklamada, dün ve bugün örgütün Suriye'deki hedeflerine savaş ve bombardıman uçaklarıyla 6 saldırı gerçekleştiren ABD ordusunun, koalisyon güçleriyle de Irak'taki hedeflere, 12 hava saldırısında bulunduğu belirtildi. 

Suriye'deki saldırıların Kobani yakınlarında düzenlendiği, IŞİD'in muharebe mevzileri, binası, lojistik merkezi ve 2 aracının imha edildiği ifade edildi. 

Irak'ta da tüm saldırıların Musul Barajı yakınlarında gerçekleştirildiği, örgütün geniş bir ünitesi, havan topu fırlatma mevzisi, birçok mevzi ve 3 aracın vurulduğu kaydedildi. 

CENTCOM açıklamasında, saldırıların terör örgütü IŞİD'in Irak'a, bölgeye ve uluslararası topluma yönelik tehdidini yok etmek için düzenlenen "Doğal Kararlılık" operasyonlarının bir parçası olduğu, Suriye ve Irak'ta hedeflerin vurulmasının örgütün operasyonlarına devam etmesini sınırlandırdığı aktarıldı. 
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.