15 °C

ABD'li Marsh&McLennan İngiliz JLT'yi satın alıyor

Marsh&McLennan, 2019'da tamamlanması beklenen satın alma için 5,6 milyar dolar ödeyecek.

ABD'li Marsh&McLennan İngiliz JLT'yi satın alıyor

Müşterilerine risk, strateji ve insan kaynakları alanlarında danışmanlık ve çözümler sunan küresel profesyonel hizmetler firması Marsh&McLennan Şirketler Grubu, İngiliz rakibi Jardine Lloyd Thompson’ı (JLT) 5,6 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşması imzaladı.

2019’da tamamlanması beklenen satın alma ile birlikte Marsh&McLennan Şirketler Grubu, kapsama alanını genişleterek daha hızlı büyüyen niş sigorta alanlarına odaklanmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Marsh&McLennan Şirketler Grubu Başkanı ve CEO’su Dan Glaser söz konusu satın alma için, “Şirketlerimiz arasında var olan tamamlayıcı uyum, müşterilerimize istisnai hizmetler sunmak ve çalışanlarımız için fırsatlar yaratmak açısından önemli bir platform oluşturacak.” açıklamasında bulundu.

"Daha etkin çözümler sunacağız"

JLT Türkiye'nin Servet Gürkan imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli nüşterilerimiz ve paydaşlarımız:

JLT Group plc (“JLT”) ve Marsh & McLennan Companies (“MMC”)arasında JLT'nin satın alınması konusunda varılan mutabakat açıklamasından haberdar olduğunuzdan eminim.

Bu, müşterilerimiz için olduğu kadar JLT'de çalışan herkes için de beklenmedik bir haber.

Şimdiye kadar, Jardine Matheson'un yüzde 40 hissedarı olarak desteklediği bağımsız bir geleceğe tam anlamıyla adanmış ve başarı şansımızdan son derece emin olarak faaliyetlerimize devam etmekteydik. Ancak, bu ayın başlarında MMC Inc, bağlı bulunduğumuz Jardine Matheson grubun reddedemeyeceği son derece cazip şartlarla çok net bir teklif yaptı. Akabinde Yönetim Kurulumuz da sıcak bakarak, bu teklifi kabul etti.

Satın alıma ilişkin görüşmeler ilk toplantıdan sadece 7 iş günü sonra yapılan duyuruya kadar çok hızlı bir şekilde ilerledi. JLT Yönetim Kurulu'nun satın alma işleminin tamamlanacağına olan güveni tam olmakla birlikte, sürecin tamamlanmasının belli bir süre alacağı öngörülmektedir. Kısa vadede,sağladığımız hizmetin ve bu hizmeti veren ekiplerimizin bu değişiklikten etkilenmemesini sağlamak için gerekli adımları kararlılıkla atıyoruz. Uzun vadede ise, birleşmenin getireceği güç ve ilave kaynakların yaratacağı sinerjileri hayata geçirmek için MMC Inc ile birlikte çalışmayı bekliyoruz.

JLT, MMC Inc’a müşterileri, sigorta pazarı, hissedarları ve meslektaşları için doğru şeyi yapmaya odaklanmış gerçek bir profesyonel şirketler grubu olmasından dolayı büyük saygı duymaktadır. Bu çerçevede, MMC Inc da JLT'nin kültürüne ve çalışanlarının kalitesine olan saygısını her zaman olduğu gibi bugün de samimiyetle vurgulamaktadır. Bu birlikteliğin, risk yönetimi ve risk transferi ihtiyaçlarınızın karşılanmasında sizlere daha etkin çözümler sunacağına olan inancımız tamdır.

Stratejik planlarımız şekillendikçe sizleri bilgilendireceğimizi ve ilk önceliğimizin her zaman olduğu gibi siz değerli müşterilerimize tam bağlılık ve dürüstlükle hizmet vermeye devam etmek olduğunu bilmenizi isterim."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap