9 °C

Almanya'da araç yayaların arasına daldı: 4 ölü

Almanya'da bir aracın yayaların arasına daldı. Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü olayda şu anki bilgilere göre 4 kişinin öldüğünü açıkladı

Almanya'da araç yayaların arasına daldı: 4 ölü

Münster kentinde bir aracın yayaların arasına daldığı olayda 4 kişinin öldüğü bildirildi.

Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü Alman Haber Ajansı’na (DPA) yaptığı açıklamada, ölenlerin arasında araç sürücüsünün de bulunduğu kaydedildi.

Münster polis sözcüsü Andreas Bode ise gazetecilere yaptığı açıklamada, araç sürücüsünün olayın ardından intihar ettiğini söyledi.

Aracın içinde şüpheli bir eşyanın bulduğunu aktaran Bode, bu eşyanın tehlikeli olup olmadığının incelendiğini ifade etti.

Şu an 6’sı ağır 20 yaralının bulunduğunu da ifade eden Bode, olayın bir saldırı olup olmadığını söylemenin henüz çok erken olduğunu kaydetti.

Bode, olaydan sonra iki kişinin araçtan atlayıp kaçtıkları yönündeki söylentilerin incelenmesi gerektiğini aktardı.

Münster polisi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, insanların şehir merkezinden uzak durmaları ve ambulanslar için yolların açık tutulması çağrısında bulundu.

Sosyal medya üzerinden farklı spekülasyonların yayılmaması istenen açıklamada, olay yerinden fotoğrafların paylaşılmaması istendi.

Öte yandan edinilen bilgiye göre kalabalık arasına dalan aracın sürücüsü kendini öldürdü. 

Yerel halkın bölgeyi terk etmeleri istenirken şehir merkezi kordon altına alındı. Civar kentlerden yaralılar için helikopter takviyesi istendi. Kordon altına alınmış bölgede patlayıcı araması yapılıyor.

Başbakan'dan taziye mesajı

Başbakan Binali Yıldırım olayın ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel'e bir taziye mesajı gönderdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.