6 °C

Belçika kraliyetinden Burger King'e tepki

Belçika'da ilk şubesini açmaya hazırlanan Burger King, internet adresi üzerinden halka, Belçika Kralı Philippe'i mi yoksa Burger King'i mi "kral" gördüklerini sordu.

Belçika kraliyetinden Burger King'e tepki

Gelecek ay Belçika pazarına girmeye hazırlanan Amerikan şirketi Burger King'in, Belçikalılara kimi "kral" olarak gördüklerini sorduğu reklamı kraliyet ailesinin tepkisini çekti.

Şirketin internet adresinde yer alan ve "Kimi kral görüyorsunuz?" sorusuna yanıt olarak "Kral Philippe" ile "Burger King" seçeneğinin sunulduğu reklamda Burger King'i seçenlere başka bir soru sorulmazken, Belçika Kralı Philippe'i seçenler, "Emin misiniz? Patates kızartmalarınızı o hazırlamayacak." ifadesiyle karşılaşıyor. "Evet" yanıtının verilmesi durumunda bir kez daha uyarı yazısı çıkıyor. Son aşamada ise sadece "Hayır" seçeneğine oy verilebiliyor.

Belçika Kraliyet Sözcüsü Pierre Emmanuel de Bauw, ülke basınına yaptığı açıklamada, Kral Philippe'in adının ve resminin kampanyada kullanılmasının izinlerini gerektirdiğini ancak firmadan kendilerine böyle bir talep gelmediğini belirtti.

Bu yaklaşımı onaylamadıklarını kaydeden sözcü, "Ticari amaçlı olduğu için izin vermezdik." dedi.

Belçika resmi haber ajansı Belga da sarayın, kısa zamanda firmayla irtibata geçeceği duyurdu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.