22 °C

Beyaz Saray: Trump'ın COVID-19 testi negatif

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'a arka arkaya günlerde yapılan COVID-19 testlerinin sonucunun negatif olduğunu açıkladı.

Beyaz Saray: Trump'ın COVID-19 testi negatif

ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru, Trump'a arka arkaya günlerde yapılan koronavirüs (COVID-19) testlerinin sonucunun "negatif" olduğunu duyurdu. 

Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in COVID-19 tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

Trump'ın son COVID-19 testleri hakkında kendisine çok sayıda soru geldiğine işaret eden Conley, "Trump'a arka arkaya günlerde Abbottt BinaxNOW antijen testiyle yapılan COVID-19 testlerinin sonucu negatif çıktı." ifadesini kullandı. 

Bu testin şu andaki durumunu belirlemek adına, Başkanın izolasyon döneminde kullanılmadığını belirten Conley, "Trump'ın şu anki durumuna karar vermek için antijen testleriyle birlikte, ek klinik ve laboratuvar veriyi de kullandık." açıklamasını yaptı. 

Conley, yaptıkları tetkiklerin ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) rehberleri sonucunda, Trump'ın diğer kişilere hastalık bulaştırmayacağı kanısında olduklarını da vurguladı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap