16 °C

Cihada katılmak için evden kaçtılar

15 ve 16 yaşındaki iki Bosna asıllı kız Suriye'ye cihada gitti. Cihatçı kızlar internetten yayınlanan mesajlarında, 'Sizin tasavvur edemeyeceğiniz kadar iyi evlerde yaşıyoruz' dedi

Cihada katılmak için evden kaçtılar

VİYANA - Avusturya’da yaşana 15 yaşındaki Sabina Selimovic ve 16 yaşındaki Samra Kesinovic isimli iki kız arkadaş Suriye’de savaşa katılmak için evden kaçtı.

10 Nisan’da ailelerine “Biz Suriye’deki savaşa katılmaya gidiyoruz” yazan bir not bırakan 2 genç kızın Türkiye üzerinden Suriye’ye ulaştığı belirtiliyor.
Bosna asıllı iki genç kız Suriye’de ellerinde silahla çekilmiş fotoğraflarıyla ortaya çıktı. Samra ve Sabina bir internet sitesi üzerinden paylaştıkları fotoğraflarla ailelerine durumları hakkında bilgi veriyor.

O sitede yazana bir nota göre durumlarının hayal edemeyecekleri kadar iyi olduğunu ve evlendiklerini söylüyorlar. Ayrıca notta şöyle yazıyor: “Bu zamana kadar Allah bize Viyana’da yaşama fırsatı verdi. Ancak biz artık Suriye’de olmalıyız. Allah’ bizi buraya çağırdı.”

Kızların aileleri ise şokta. Çocuklarının bir an önce bulunması ve eve dönmesi için çabalayan aileler yardım bekliyor.

İki genç kızı Suriye’ye gidip cihada katılma fikrine kimin ikna ettiği ise belli değil.

10 Nisan’da Viyana’daki evlerinden kaçan Samra ve Sabina giderken ailelerine bıraktıkları notta “Biz Suriye’ye gidiyoruz. Cennette görüşürüz.” yazmıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap