18 °C

Çin'de trafiğe BRICS düzenlemesi

BRICS zirvesine ev sahipliği yapan Çin'in liman kenti Şiamın'da, trafiği azaltmak için tek ve çift plaka uygulamasına başlandı.

Çin'de trafiğe BRICS düzenlemesi

Çin'in güneyindeki Fucien eyaletinde yer alan liman kenti Şiamın'da başlayacak, BRICS ülkeleri liderlerinin yanı sıra beş misafir devletin üst düzey yetkililerinin de katılacağı zirve nedeniyle şehir trafiğinde bazı düzenlemeler yapıldı.

Trafik yoğunluğunun azaltılması için araçlarda tek ve çift plaka uygulamasına geçilen kentte zirve süresince, araçlar plakalarına göre farklı günlerde trafiğe çıkabilecek.

Ayrıca zirve boyunca TIR ile konteynır gibi uzun ve geniş araçlar, kargo ve yemek taşıyıcılarının kullandığı üç tekerlekli araçlar ile motosikletlerin trafiğe çıkışına izin verilmeyecek.

Tedbirlerin ardından trafiğin sakin olduğu kent genelinde birçok mağaza ve market de kepenk kapattı. Bazı dükkanların camlarına "7 Eylül'de açılacağız" ifadeleri yazan notlar asıldı.

Şiamın'ı etkileyecek Mavar Tayfunu için sarı alarm

Öte yandan Çin Ulusal Meteroloji Merkezi de ülkenin güneyindeki Guangdong eyaleti ve Fucien eyaletini vuracağı belirtilen Mavar Tayfunu için sarı alarm verildiğini açıkladı.

Merkezin açıklamasında, tayfunun, BRICS Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Şiamın dahil 8 kenti etkisi altına alacağı kaydedildi.

BRICS liderler zirvesi başlıyorBRICS liderler zirvesi başlıyor

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap