13 °C

Dev şirketin uçuşları yeniden başladı

Bilgisayar sistemlerinde meydana gelen arıza nedeniyle tüm uçuşları iptal edilen ABD'li Delta Havayolları’nın uçuşlarına sınırlı olarak yeniden başladığı bildirildi.

Dev şirketin uçuşları yeniden başladı

ABD'nin önde gelen havayolu firmalarından Delta Havayolları, bilgisayar sistemindeki sorun nedeniyle askıya alınan uçuşların sınırlı olarak başlatıldığını duyurdu.

Delta Havayolları'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, sistem arızası nedeniyle şirketin dünya genelinde tüm uçuşlarının ertelenmesinin ardından, bu sabah uçuşlara sınırlı bir şekilde başlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Atlanta'da yaşanan elektrik kesintisinin dünya genelinde Delta'nın bilgisayar sistemleri ve operasyonlarını etkilemesinin ardından uçuşlara sınırlı olarak başlanmıştır. İptaller ve ertelenmeler devam edecektir" ifadesi kullanıldı.

Elektrik kesintisi nedeniyle merkezi Atlanta'da bulunan Delta'nın 6 bin tarifeli uçuşunun yaklaşık 300'ünün iptal edildiği belirtilen açıklamada, dün yerel saatle 10.30'dan itibaren 800 uçuşun gerçekleştiği bildirildi.

Açıklamada, havalimanlarına giden yolcuların iptal ve ertelenmelere hazırlıklı olmaları uyarısı yapılırken, uçuşları iptal edilen veya ertelenen Delta yolcularının biletleri için iade veya değişiklik yapılabileceği bilgisine yer verildi. 

Delta, Atlanta kentinde meydana gelen elektrik kesintisi sonucunda sistem arızası yaşadığını açıklamış, bu nedenle tüm uçuşların ertelendiğini, havalanmış uçakların ise uçuşlarını normal gerçekleştirdiklerini duyurmuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap