14 °C

Girona'da Real Madrid için üst düzey önlem

La Liga'nın 10. haftasında yarın deplasmanda Girona ile karşılaşacak Real Madrid, yoğun güvenlik önlemleriyle bu kente geldi.

Girona'da Real Madrid için üst düzey önlem

Katalonya'daki bağımsızlık girişimleri nedeniyle ülkede yaşanan krizden dolayı yarınki Girona-Real Madrid karşılaşması, haftanın öne çıkan maçı oldu. İspanyol ve Katalan yerel polisi tarafından "yüksek riskli" görülen maçtan bir gün önce Girona kentine gelen Real Madrid için çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

Üçü minibüs olmak üzere 6 polis aracıyla Girona Havalimanı'ndan kalacağı otele hareket eden Real Madrid takımını, kulübün otobüsü yerine üzerinde amblem bulunmayan bir otobüs taşıdı. Real Madrid takımını Girona'daki otel önünde İspanyol bayrakları taşıyan bir grup Madridli taraftar karşıladı.

İspanya'nın ulusal birliğine destek veren sloganların atıldığı karşılamada, bazı Real Madridli futbolcular, kendilerine sevgi gösterisinde bulunan taraftarları selamladı. Eflatun-beyazlıların Girona'ya gelişini çok sayıda basın mensubu da takip etti.

Öte yandan, La Liga'ya yeni yükselen ve 87 yıl sonra Real Madrid'i konuk edecek olan Girona'da bağımsızlık yanlısı bazı taraftar grupları, yarın TSİ 18.15'te başlayacak maç boyunca Madrid'i protesto edeceklerini açıkladı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.