27 °C

Irak'ta 40 IŞİD militanı öldürüldü

Salahaddin ilinde IŞİD'i hedef alan operasyonlarda terör örgütü IŞİD'e mensup 48 militan öldürüldü

Irak'ta 40 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ın Salahaddin ilinde terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlarda, 48 militan ve 6 askerin öldüğü bildirildi. 

Salahaddin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Tikrit'in doğu kısmında çıkan çatışmalarda güvenlik güçleri tarafından 38 IŞİD militanının öldürüldüğü, örgüte ait 12 aracın da imha edildiği belirtildi. 

Irak güvenlik güçleri ve Haşd-i Şa'bi birliklerinin IŞİD'in mevzilerine yönelik ortak operasyonlarında ise 10 militanın öldürüldüğü ve 2 aracın da tahrip edildiği kaydedildi. 

Öte yandan terör örgütü IŞİD'in Tikrit'in kuzeydoğusundaki El-Fetha bölgesinde Haşd-i Şa'bi birliklerinin mevzisine düzenlediği intihar saldırısının ardından karşılıklı çatışmalar çıktığı aktarıldı. 

Samerra Devlet Hastanesi kaynaklarına göre, söz konusu çatışmalar sebebiyle 6 asker öldü, Haşd-i Şa'bi saflarından da 16 kişi yaralandı. 

IŞİD'in, 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin farklı kentlerinde devam ediyor. Şii milislerin de içinde yer aldığı Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, IŞİD'in elindeki toprakları kurtarmak için operasyonlar düzenliyor.

Kaynak: AA