12 °C

IŞİD hedeflerine 14 yeni hava saldırısı

ABD ve koalisyon güçleri, Irak ve Suriye'deki IŞİD hedeflerine yeni hava saldırıları düzenledi. Saldırıda terör örgüte ait bir çok bina ve aracının kullanılamaz hale getirildiği belirtiliyor

IŞİD hedeflerine 14 yeni hava saldırısı

WASHINGTON - Amerikan Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM) yapılan açıklamada, ABD güçlerinin son güç gün içerisinde Suriye’deki IŞİD militanlarına karşı saldırı ve savaş uçaklarıyla dört hava saldırısı düzenlediği, koalisyon güçleriyle örgütün Irak’taki hedeflerine de aynı süre içinde savaş, saldırı uçakları ve insansız hava araçları kullanarak 10 saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.

Açıklamaya göre, Suriye'de Kobani civarında düzenlenen üç hava saldırısında, IŞİD’in iki muharebe pozisyonu ve küçük bir birimi ile damperli kamyonu hedef alındı. Suriye’de Sincar’ın kuzeyindeki diğer saldırıda ise örgütün havan topu saldırısı düzenlediği mevzisi imha edildi.

Irak'ta Musul yakınlarındaki saldırıda, IŞİD’in petrol üretiminde ve patlayıcı yapımında kullandığı cihazları da barındıran binaları yıkıldı. Beyci yakınlarındaki üç hava saldırısında, örgütün iki muharebe pozisyonu vurulurken, bir aracı, yeraltı sığınağı ve uçaksavar topçusu imha edildi. Felluce’deki saldırıda, IŞİD’in küçük bir ünitesi ve aracı vurulurken, Ramadi yakınlarındaki üç saldırıda ise örgütün bir aracı ve kontrol noktası imha edildi. Sincar’ın kuzeyindeki iki hava saldırısında da örgütün küçük bir ünitesi hedef alındı, silahlı bir aracı vuruldu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.