İsrail uçakları Gazze'yi vuruyor: Hayatını kaybeden Filistinli sayısı 32'ye çıktı

İsrail'in Gazze Şeridi'nde önceki akşamdan bu yana düzenlediği saldırılar devam ediyor. İsrail uçakları Gazze'nin batısındaki 12 katlı Hanadi Kulesi'ni hava saldırısıyla yıktı. İsrail'in saldırılarında ölü sayısı 32'ye, yaralı sayısı ise 203'e çıktı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İsrail ordusu, Gazze'nin batısında bulunan 12 katlı Hanadi Kulesi'ni hava saldırısıyla yıktı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında ölü sayısının 30'a, yaralı sayısının ise 203'e çıktığını duyurdu. Gece yarısı hayatını kaybeden Filistinli sayısı 32'ye çıktı.

Gazze'nin batısındaki Rimal Mahallesi'nde sivillerin yaşadığı Hanadi Kulesi, İsrail'in saldırı tehdidinden kısa süre sonra hava saldırısıyla yıkıldı.

Vurulan binanın yakınlarında bulunan Gazze TİKA ofisi de patlamanın etkisiyle çevredeki binalar gibi kısmen hasar gördü.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde ise Telegram'da yayınladığı mesajında İsrail'in Gazze'deki sivil binaları hedef alması durumunda Tel Aviv'e Askalan'dan daha şiddetli füze saldırıları düzenleneceğini belirtmişti.

Öte yandan Gazze'den atılan roketler nedeniyle İsrail'in Roş Etziyon kentinde İsrailli bir kadın hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.


 

Etiketler