10 °C

Katar, ABD ve Kuveyt ikinci kez aynı masada

Katar, ABD ve Kuveytli bakanlar bir gün aradan sonra Katar Emiri Temim'in de katıldığı yeni bir üçlü toplantı gerçekleştirdi.

Katar, ABD ve Kuveyt ikinci kez aynı masada

Katar, ABD ve Kuveyt'in ikinci defa Katar'ın başkenti Doha'da üçlü toplantı gerçekleştirdiği bildirildi.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Kuveyt Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve Enformasyon Bakanlığı Vekili Muhammed Abdullah el-Mubarek es-Sabah ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson yer aldı.

Toplantıda "Körfez krizinde yaşanan yeni gelişmeler ve krizin diyalog yoluyla çözümüne ilişkin yolların ele alındığı" aktarıldı.

Katar'a ambargo uygulayan Suudi Arabistan, Bahreyn, BAE ve Mısır Dışişleri Bakanları ile dün Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bir araya gelen Tillerson, daha sonra Kuveyt'e geçmişti.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, önceki gün ise yine Katar'daydı. Bu ziyaret sırasında Katar, ABD ve Kuveytli bakanlar, Emir Temim'in de katıldığı üçlü bir toplantı gerçekleştirmiş, Katar ile ABD arasında terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik mutabakat zaptı imzalanmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.