10 °C

Kazadan sonra çoğu seferini iptal etti

Almanya'nın bazı havalimanlarında Germanwings'in çok sayıda uçak seferi iptal edildi. Lufthansa'ya ait bazı uçaklarda pilotların sefere çıkmayı reddettiği ve bu nedenle bazı seferlerin yapılamadığı öne sürüldü

Kazadan sonra çoğu seferini iptal etti

Fransa'nın güneyinde düşen uçağın ardından Almanya'daki bazı havalimanlarında Germanwings uçak seferlerini iptal etti

Düsseldorf Havalimanı'nın internet sayfasında Paris, Hamburg, Londra, Madrid, Berlin ve Stockholm'a gidecek Germanwings uçak seferlerinin iptal edildiği görüldü. Alınan bilgiye göre, Köln, Berlin-Tegel, Leipzig/Halle ve Stuttgart havalimanlarında da Germenwings şirketiyle yapılacak çok sayıda uçuş iptal edildi. 

Germanwings şirketinden ise uçak seferlerinin neden iptal edildiği konusunda bir açıklama yapılmadı. 

"Mürettebat sefer yapmayı reddetti" iddiası 

Spiegel dergisinin haberine göre de, bazı pilotlar Airbus uçaklarıyla sefer yapmayı reddetti. Haberde, gün içinde bazı Lufthansa seferlerinin de yapılmadığı ve gişelerin önünde yolcuların kuyruklar oluşturduğu belirtildi. 

Bir çok pilotun uçakları kullanmayı reddetmelerinin sebebinin Fransa'da düşen uçağın teknik sebeplerden dolayı dün saatlerce yerde kalması olduğu iddia edilen haberde, söz konusu uçakta "Nose Landing Door" olarak adlandırılan ve uçağın gövdesinde bulunan bir kapıda sorun yaşandığı kaydedildi. 

Lufthansa şirketinden uçakta söz konusu sorunun yaşandığı, ancak sorunun giderildiği açıklandı. Mürettebatın kişisel sorunlarından dolayı uçaklara binmek istemediği ifade edildi. 

Germanwings'in üst yöneticisi (CEO) Thomas Winkelmann,  uçağın dün Düsseldorf havalimanında "Lufthansa Technik" şirketinde rutin kontrolden geçtiği bilgisini paylaşmıştı. 

Lufthansa Havayollarına ait Germanwings şirketinin Airbus A320 tipi yolcu uçağı 6 mürettebat ve 144 yolcusuyla birlikte Fransa'nın güneyinde düşmüştü. 
 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.