17 °C

Kerry: Kürtler Kobani'de Türk askeri istemiyor

Türkiye'nin Suriye'ye kara birliği gönderip göndermeyeceği konusundaki tartışmalara ilişkin "Amerika'nın Sesi"nin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanı Kerry Kürtlerin Kobani'de Türk askeri istemediğini söyledi

Kerry: Kürtler Kobani'de Türk askeri istemiyor

WASHINGTON  - Türkiye’nin Suriye’ye kara birliği gönderip göndermeyeceği konusundaki tartışmalara ilişkin Amerika'nın Sesi'nin sorularını yanıtlayan Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry noktayı koydu.

Amerika’nın Sesi Afganistan Bölümü Müdürü Mesut Ferivar’ın sorularını yanıtlayan Kerry, “Kürtlerin, Suriyelilerin ve Iraklıların Türk askerini Kobani’de istemediğini” söyledi. 

Kerry açıklamasında şunları söyledi:

Türkiye koalisyonda görev alıyor ve belli alanlarda yardım ediyor. Ancak kesin olan bir şey varsa, aralarında Kürtlerin, Iraklıların, Suriyelilerin ve diğerlerinin olduğu farklı gruplar, Türk askerlerini Kobani’de istemiyor. Bundan dolayı herkesin sakin olması, yavaş adım atması gerekir. Özel temsilci John Allen Ankara’da temaslarda bulundu. Tam olarak nerede olduğumuzu bu görüşmelerin sonunda kestirebileceğiz.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap