18 °C

Kutlamalara gölge düştü

Barcelona'da 90 kişi yaralandı, 20 kişi gözaltına alındı.

Kutlamalara gölge düştü

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester United'ı 3-1 yenerek kupaya uzanan FC Barcelona'nın, Barcelona'daki kutlamaları sırasında çıkan olaylarda 90 kişi yaralanırken, 20 kişi de gözaltına alındı.

Ülkedeki siyasi, ekonomik ve sosyal sistemin değişmesi istemiyle Katalonya Meydanı'nda eylem yapılmasından dolayı dev ekran bu kez Arca de Triunfo bölgesine kurulurken, burada maçı izleyen yaklaşık 35 bin Barcelonalı, bitiş düdüğünün arkasından şehir merkezine inerek kutlamalara başladı. Canaletas çeşmesinde toplanan taraftarlar şarkılar söyleyerek, Barcelona'nın 4. Şampiyonlar Ligi kupasını kutladı. Ancak saat 04.30'dan itibaren 50 kişilik bir grup polis koridoruna şişe ve taş gibi tehlikeli cisimler atıp, çevreye zarar vermeye başlayınca olaylar çıktı.

15'i polis olmak üzere toplam 90 kişi yaralanırken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı, 2'sinin durumunun ciddi oldukları açıklandı. Polis, sabaha kadar devam eden olaylarla bağlantılı olarak 20 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, 15 Mayıs'tan bu yana meydanda sabahlayan sistem karşıtı göstericiler, kutlamalar sırasında çıkan olayları sakin bir şekilde izlerken, Barcelonalı taraftarlar da kendilerine saygı gösterdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap