15 °C

Morgan Stanley: Boğa piyasası sona yaklaştı

Morgan Stanley, boğa piyasasında 8,5 yıllık rallinin sona yaklaştığını, bundan sonra piyasalarda bir sıkılaşma beklediğini açıkladı.

Morgan Stanley: Boğa piyasası sona yaklaştı

Morgan Stanley, boğa piyasasındaki rallinin sona ermek üzere olduğu ve kârlardaki artışın 2018'in ilk 6 ayında yatay bir seyir izleyeceği öngörüsünde bulundu. 

Business Insider'ın haberine göre Morgan Stanley'nin 2018 görünümü raporunda, olumlu mali koşulların sona yaklaştığı uyarısı yer aldı. Morgan Stanley Baş Stratejisti Mike Wilson, "Mali koşullar bu yıl sıkılaşacak. Boğa piyasasında bir 'aşırı coşkunluk' aşamasına girdiğimizin sinyalleri var" dedi.

Bu yükselişin bir süre daha devam edebileceğini kaydeden Wilson, ancak yukarı yönlü bir sürecin bundan sonra sınırlı kalacağını belirtti.

"Avrupa ve Japonya, ABD'den daha iyi performans gösterebilir"

Yatırımcıların ABD'deki vergi reformunun yukarı yönlü etkisini fazla önemsediğini de kaydeden Wilson, bunun hisseler üzerinde bir risk yaratabileceğini söyledi. 

Wilson, 2018 S&P 500 hedefinin, Wall Street'deki diğer tahminlerin altında 2,750 seviyesinde olacağı tahmininde bulundu.

Yatırımcıların ABD yerine yurt dışına odaklanabileceğini de kaydeden Wilson, "ABD'nin uzun süredir devam eden egemenliğinin ardından, Avrupa ve Japonya'nın 2018'de ABD'den daha iyi bir performans gösterebileceğine inanıyoruz. Bu ülkeler mali kriz sonrası iyileşmede henüz ilk aşamada" diye konuştu.

Morgan Stanley'den resesyon uyarısıMorgan Stanley'den resesyon uyarısı

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.