16 °C

Motorola’dan yeni yatırım hamlesi

Motorola, güvenlik sistemleri üreticisi Avigilon firmasını 1 milyar dolar ödeyerek satın aldı. Cep telefonları piyasasında tutunamayan Motorola’nın, yeni yatırım alanı ile toparlanma yaşaması öngörülüyor.

Motorola’dan yeni yatırım hamlesi

ABD'li Motorola, Kanada merkezli güvenlik sistemleri üreticisi Avigilon firmasını satın aldı. Motorola bu satın alma için 1 milyar dolar ödedi. 

Merkezi Kanada’nın Vancouver kentinde bulunan Avigilon şirketinin Başkanı James Henderson, yazılı açıklamasında, Motorola’nın kendileri ile bağımsız bir iş birimi olarak çalışmaya devam edeceğini ve Avigilon’un da marka olarak kalacağını bildirdi.

Henderson, yapılan anlaşmayla Motorola'nın, Avigilon firmasını 1 milyar dolar peşin ödeyerek satın aldığını kaydetti.

Avigilon, hapishaneler, havaalanları, devlet kurumları, sağlık merkezleri, okullar ve kumarhaneler için güvenlik kameraları ve sistemleri üretiyor. Şirketin ABD ve uluslararası pazarda 750'den fazla patentli ürünü bulunuyor.

"Motorola bu alımla toparlanabilir"

Öte yandan halihazırda polis kameraları ve çift yönlü telsizler üreten Motorola, ilk kez video gözetim ve analitik sistemler pazarına giriyor. Yaşadığı sorunlar nedeniyle cep telefonları piyasasında tutunamayan Motorola’nın, yeni yatırım alanı ile toparlanabileceği belirtiliyor.

Bu arada Motorola Solutions Başkanı Greg Brown da yaptığı açıklamada, "Bu satın alma, portföyümüzü yeni ürünlerle genişletecek." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap