18 °C

Motoru patlayan uçak acil iniş yaptı: Bir ölü, 7 yaralı

New York-Dallas seferini yapan Southwest Havayolları'na ait uçak, yerden 9144 metre yükseklikteyken motorlarından birinin patlaması üzerine Philadelphia kentine acil iniş yaptı. Bu sırada yolculardan birinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Motoru patlayan uçak acil iniş yaptı: Bir ölü, 7 yaralı

New York-Dallas seferini yapan Southwest Havayolları'nın 1380 sefer sayılı uçağı, yerden 9144 metre yükseklikteyken motorlarından birinin patlaması üzerine Philadelphia kentine acil iniş yaptı.

Patlama üzerine uçağın camlarından biri kırılınca uçak kısa bir süre içinde ve kontrolsüz bir biçimde 9144 metreden 3962 yüksekliğe düştü. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, yolculardan pencere yanında oturan yaşlı bir kadının bedeni, patlayan camdan ötürü basıncın da etkisiyle dışarı doğru çekildi. Oluşan deliği tıkamaya çalışan yolcular, yaşlı kadının bedenini uçak içinde tutabilmek için yoğun çaba harcadı. Yaşlı kadının hayatını kaybettiği öğrenildi. 7 yolcu da olayı hafif yaralanmalarla atlattı.

Acil iniş yapan uçak için havalimanında ilk yardım, yangın ve kurtarma önlemleri alındı. Uçakta 143 yolcu, 5 mürettebat olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.