27 °C

NATO'da yaşanan olayı Ebru Binbaşı ortaya çıkardı

Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan olayı, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un ortaya çıkardığı ve komutanlarını uyardığı öğrenildi.

NATO'da yaşanan olayı Ebru Binbaşı ortaya çıkardı

Norveç'teki NATO tatbikatındaki yaşanan olayı, donanmanın ilk kadın deniz hava taktik komutanı olan Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un ortaya çıkardığı ifade edildi.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, tatbikat sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan adına sahte hesap açıldığını fark etti ve bu hesap üzerinden düşman kuvvetler arasında mesajlar atıldığını gördü.

O mesajlarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşmanla işbirliği içinde silah anlaşmaları yapan bir kişi olarak gösteriliyordu. Atatürk de düşman olarak hedefe konmuştu. Aynı tatbikatta Donald Trump adına da hesap açılmıştı ancak Trump dost kuvvetler arasında gösteriliyordu.

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, hemen komutanlarını arayıp bilgi verdi ve olay ortaya çıktı. 

Donanmanın ilk kadın deniz hava taktik komutanı olan Binbaşı Bozkurt, FETÖ’nün kumpas ağında yargılanan yüzlerce subaydan biri. Yüzbaşıyken hakkında askeri casusluk soruşturması başlatılan Bozkurt, 5 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. Yıllar süren yargılamanın ardından beraat eden Bozkurt, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne döndü.

Norveç'teki NATO tatbikatında, düşman tablosunda Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  isminin yer alması nedeniyle 40 asker geri çekilmişti. Olayı Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat duyurmuş, ardından NATO tarafından özür mektubu yayınlanmıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap