26 °C

Obama IŞİD stratejisini açıklamaya hazırlanıyor

ABD Başkanı Barack Obama, kimi çevrelerce iktidarının en önemli dış politika konuşması olarak nitelenen açıklamasını yerel saatle 21.00'de (TSİ 04.00) Beyaz Saray'da yapacak.

Obama IŞİD stratejisini açıklamaya hazırlanıyor

WASHINGTON - ABD Başkanı Barack Obama, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütüyle mücadelede izleyeceği stratejiyi açıklamaya hazırlanıyor.

Obama, kimi çevrelerce iktidarının en önemli dış politika konuşması olarak nitelenen açıklamasını yerel saatle 21.00'de (TSİ 04.00) Beyaz Saray'da yapacak. 

Beyaz Saray'dan bir yetkili, televizyonlardan yayınlanacak konuşmanın içeriğine dair genel bir kısa bilgi verdi. Yetkili, "Bu gece Başkan'dan, ABD'nin hem Suriye'deki muhalefet hem de yeni, kapsayıcı bir Irak hükümeti için olmak üzere sahada IŞİD'le çarpışan güçlere destek ve ABD'nin askeri eylemi dahil, IŞİD'in zayıflatılması ve nihayetinde yok edilmesine yönelik kapsamlı bir stratejiyi nasıl izleyeceğini duyacaksınız" dedi.

Beyaz Saray yetkilisi, "Başkan Obama, çabalarımızı desteklemek için bölgede ve daha geniş uluslararası camiada müttefikler ve ortaklar koalisyonunu nasıl inşa ediyor olduğumuzu ele alacak ve bu çabalarda bir ortak olarak Kongre ile nasıl çalıştığımız hakkında konuşacak" ifadesini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap