8 °C

Periscope'a Türkçe dil desteği geldi

Twitter üzerinden canlı yayın yapmayı sağlayan Periscope uygulamasına sonunda Türkçe dil desteği geldi. Ancak şu an için sadece iOS işletim sisteminde kullanılabilecek

Periscope'a Türkçe dil desteği geldi

 

Twitter'dan canlı yayın yapma imkanı veren Periscope artık Türkçe dil desteği sunuyor. Uygulamanın iOS sürümüne gelen güncelleme ile Türkçe dil desteği de verilmeye başladı. 

Güncellemeyi yapan kullanıcılar uygulamayı Türkçe olarak kullanabilecek. 

Twitter’ın sahibi olduğu Periscope yeni güncelleme ile 29 farklı dil desteğine de kavuştu. Ayrıca uygulamaya eklenen yine bir özellik sayesinde canlı yayınların bitmesini beklemeden baştan izleme fonksiyonu da kullanıma sunuldu. Bu sayede yayına sonradan katılan kullanıcılan yayının bitmesini beklemeden en baştan izlemeye başlayabilecek. 

Güncelleme ile gelen yeni bir özellik de istenen bir canlı yayının linki ile beraber Twitter üzerinden paylaşılabilmesi oldu. 

iOS uygulamasına eklenen bu özelliklerin kısa bir süre sonra Android sürümüne de gelmesi bekleniyor. Periscope’un hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor. Ancak uygulama birkaç ay sadece iOS desteği sunmuştu. 
 

Kaynak: Al Jazeera

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap