13 °C

Rus uçakları Halep'i bombaladı: 41 ölü

Suriye'de, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin ve terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki yerleşim yerlerine düzenlediği hava saldırısı sonucunda 41 kişi öldü, 65 kişi yaralandı.

Rus uçakları Halep'i bombaladı: 41 ölü

Suriye'de, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin ve terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki yerleşim yerlerine düzenlediği hava saldırısı sonucunda 41 kişinin öldüğü, 65 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Halep'in Etarib ile Munbic ilçelerindeki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeydoğusunda yer alan Munbic ilçesinde yerleşim yerine ''vakum bombasıyla'' saldırması sonucunda 15'i çocuk 30 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı. Halep'in batı kesimlerinde yer alan Etarib ilçesindeki saldırıda ise 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi üyesi Yusuf Bustani yaptığı açıklamada, Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki, Hamuriye, Sakba, Kafr Batna ile Cesreyn beldesinde yerleşim yerlerine saldırdığını söyledi.

Rejimin hava saldırılarında çoğu çocuk olmak üzere onlarca kişinin yaralandığını kaydeden Bustani, ''Esad güçleri bölgeye hem karadan hemde havadan saldırıyor. Saldırılar sonucunda çok sayıda ev, iş yeri ile araçta yangın çıktı. Bazı evler saldırılar sonucunda kullanılmaz hale geldi'' dedi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.