Trump 2024 için yeşil ışık yaktı: Çok heyecanlıyım

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, 2024'te yeniden başkanlık için aday olup olmayacağına ilişkin "Şu anda çok heyecanlıyım. Doğru zamanda bu konuda bir duyuru yapıyor olacağım." dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başkanlık seçimlerinde uzun süre yenilgiyi kabul etmeyen Trump, 20 Ocak 2021'de koltuğunu Joe Biden'a bıraktı.

ABD eski başkanı, Candace Owens'un sunduğu bir programda 2024 başkanlık seçimlerine ilişkin planlarını anlattı.

2024'te aday olacak mısınız sorusu

2024 seçimleri için yeniden aday olmayı düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine Trump, "Şu anda çok heyecanlıyım. Doğru zamanda bu konuda bir duyuru yapıyor olacağım. Şimdi henüz erken, ancak insanların ben bir duyuru yaptığımda çok mutlu olacağını düşünüyorum." dedi.

Trump, başkanlık seçimlerine daha uzun süre olduğunu belirterek, bu kadar erken bir kampanya başlatmanın da büyük bir mali yük olabileceğini belirtti.

Kendisine özel sosyal iletişim platformu kurdu

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, 6 Ocak’taki kanlı Kongre baskını  sonrası teknoloji devleri tarafından sosyal medya platformlarından  uzaklaştırılmıştı. Trump, "From the Desk of Donald J. Trump" adında  kendisine özel sosyal iletişim platformu kurarak, platformu  "özgürce  ve güvenli bir şekilde konuşulacak bir yer" olarak tanımladı.

Site sayesinde kullanıcılar, Trump’a mesaj, resim ve video  gönderebilecek. Platforma aşina olan bir kaynak ise, "Bu sadece tek  yönlü bir iletişim. Bu sistem, Trump’ın takipçileriyle iletişim  kurmasına izin veriyor" dedi.

Etiketler