17 °C

Trump için kritik saatler

Eski FBI Başkanı Mueller, "Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği" iddialarına ilişkin soruşturmasını tamamladı ve raporunu Adalet Bakanına gönderdi. Raporun özetinin Kongre ile paylaşılması bekleniyor.

Trump için kritik saatler

Donald Trump'ın seçim zaferinin Rusya'nın müdahalesi ile geldiği iddialarını araştıran özel yetkili savcı Robert Mueller soruşturmasını tamamladı ve raporunu Adalet Bakanlığına iletti. Raporun içeriği hakkında bilgi bulunmuyor.

Eski FBI Başkanı olan Mueller, söz konusu soruşturmayı 2017 yılından bu yana yürütüyordu.  

Adalet Bakanı William Barr, Kongre üyelerine bir mektup göndererek soruşturmanın tamamlandığını ve kendisinin raporu incelediğini bildirdi. Bugün ya da yarın Kongre üyelerine raporun içeriğiyle ilgili bilgi verilmesi bekleniyor.

Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, Beyaz Saray'ın rapor hakkında bilgilendirilmediğini ve raporun kendilerine verilmediğini söyledi.

Rusya soruşturması kapsamında bugüne kadar 6'sı Trump'ın seçim kampanyası için çalışmış toplam 34 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

Trump, özellikle başkanlığının ilk yılında kendisini epey zorlayan "Rusya ile gizli anlaşma" yaptığı iddialarını reddetmiş ve süreci "cadı avı" olarak nitelemişti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap