18 °C

Trump'ın bir danışmanı daha COVID-19'a yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump ve eşinin COVID-19 yakalanmasının ardından Beyaz Saray'da vaka artışı sürerken, son olarak Trump'ın üst düzey danışmanlarından Stephen Miller'ın da testinin "pozitif" çıktığı bildirildi.

 Trump'ın bir danışmanı daha COVID-19'a yakalandı

Beyaz Saray'da ve Trump'ın kampanya ekibinde virüs tespit edilen kişilerin sayısı artıyor. Amerikan basının Beyaz Saray yetkililerine dayandırdığı haberlere göre Trump'ın üst düzey isimlerinden Stephen Miller'ın da COVID-19 testi "pozitif" çıktı.

Miller'ın eşi olan ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in basın sözcülüğünü yapan Katie Miller da mayıs ayında COVID-19'a yakalanmış ve Beyaz Saray'daki ilk "pozitif" vakalardan olmuştu.

Trump'ın yakın danışmanlarından Hicks'in COVID-19 testi perşembe günü "pozitif" çıkmış, ardından geçen perşembeyi cumaya bağlayan gece Trump, COVID-19'a yakalandığını Twitter hesabından duyurmuştu.

Trump'ın COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından, Beyaz Saray'da ve Trump'ın seçim kampanyasında çalışan birçok ismin de COVID-19 testleri "pozitif" çıkmıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap