4 °C

Turizm şirketi iflas etti, 2 bin 500 turist mağdur oldu

Rusya’nın en büyük turizm şirketlerinden Neva'nın iflas ettiğini duyurmasının ardından, şirketin müşterisi 2 bin 500 Rus turistin Bulgaristan'da mağdur olduğu açıklandı

Turizm şirketi iflas etti, 2 bin 500 turist mağdur oldu

SOFYA - Rusya’nın en büyük turizm şirketlerinden Neva'nın iflas ettiğini duyurmasının ardından, şirketin müşterisi 2 bin 500 Rus turistin Bulgaristan'da mağdur olduğu bildirildi.

Neva şirketinin Bulgaristan temsilcisi Vlado Tenev, Karadeniz sahilindeki otellerin ve tur operatörlerinin kayıplarının büyük olacağını belirterek, Rus turistlerin Neva'dan hangi belgelerle tazminat isteyebileceği konusundaki bilgilerin şirketin internet sitesine yüklendiğini söyledi.

Bulgaristan'daki 2 bin 500 Rus turistin otel ücretleri ve geri dönüş biletleriyle ilgili sorunlar yaşadığı ifade edildi. 

Öte yandan, Bulgaristan Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, ülkede mağdur olan Rus turistlerle ilgili herhangi bir işlem yapamayacaklarını, Neva ile turistler arasındaki anlaşmaların Rusya yasaları çerçevesinde yapıldığını duyurdu.

Neva'nın Bulgaristan'da tur operatörü olarak kayıtlı olmadığını açıklayan yetkililer, "Rus turistlerin problemsiz ülkelerine dönebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.