Yemen'de bombalı saldırı: 45 ölü

Yemen'nin Aden kentinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 45 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Yemen'de başkent Sana'nın işgalinin ardından yönetim birimlerinin geçici olarak taşındığı Aden kentinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 45 kişinin öldüğü ve yaklaşık 60 kişinin yaralandığı belirtildi.

Halk Direnişi Güçleri (HDG) kaynaklarından alınan bilgiye göre, Aden'de HDG'ye bağlı Ketaib el-Muhadara güçlerinin konuşlandığı Es-Senafir Okuluna, milislerin kahvaltı yaptıkları esnada patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütüne bağlı hastane kaynakları ise saldırıda en az 45 kişinin öldüğünü ve yaklaşık 60 kişinin yaralandığını kaydetti.

Ağır yaralıların bulunması nedeniyle ölü sayısının artabileceği tahmin ediliyor.

Ülkenin geçici başkenti konumundaki Aden'de son dönemde radikal örgütler tarafından bu tarz bombalı saldırılar düzenleniyor.

Saldırıyı IŞİD üstlendi

Aden kentinde onlarca kişinin ölmesine neden olan intihar saldırısının sorumluluğunu terör örgütü IŞİD üstlendi

IŞİD bağlantılı internet sitelerinde yer alan haberde, IŞİD militanlarının Aden'de bir askerlik merkezini hedef alan intihar eylemi düzenlediği belirtildi. Haberde saldırıda 60 kişinin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Aden'de HDG'ye bağlı Ketaib el-Muhadara güçlerinin konuşlandığı Es-Senafir Okuluna, milislerin kahvaltı yaptıkları esnada patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendiği aktarılmıştı. Sınır Tanımayan Doktorlar örgütüne bağlı hastane kaynakları ise saldırıda en az 45 kişinin öldüğünü ve yaklaşık 60 kişinin yaralandığını kaydetmişti.

Ülkenin geçici başkenti konumundaki Aden'de son dönemde radikal örgütler tarafından bu tarz bombalı saldırılar düzenleniyor.