2020 MSÜ mülakat için gerekli belgeler nelerdir?

MSÜ başvuru sonuçları sonrasında adaylar mülakatları beklemeye başladı. Peki 2020 MSÜ mülakat için gerekli belgeler nelerdir? İşte detaylar...

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Milli Savunma Bakanlığı (MSÜ) ön başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar mülakatları beklemeye başladı. İkinci aşamaya geçecek adaylar bu aşamada, evrak kontrolü, fiziki değerlendirme, psikomat testi, mülakat, fiziki yeterlilik testine tabi tutulacak.

İkinci seçim aşaması tarihleri

MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Mülakat için gerekli belgeler listesi

İkinci seçim aşamasına katılacak adaylar MSÜ mülakat için gerekli belgeleri araştırıyor. İşte gerekli belgelerin listesi:

1. Mavi Kapaklı Şeffaf Dosya.

2. Sınav Çağrı Belgesi.

3. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

4. MSÜ-2020 Sınav Sonuç Belgesi.

5. E-devlet şifresi.

6. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu;

Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

7. Muvafakat Yazısı;

Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir.

8. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi; Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir.

9. Şehit / Gazi Belgesi; Şehit / Gazi yakını olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Bu durumda bulunan adaylar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıkları/Bakanlıklardan onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, aile kütüğünü (bilgilerini) gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-Devlet çıktısını getireceklerdir)

10. Terhis Belgesi; 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis belgelerini (askerlik hizmetini ilk altı ay yapan adaylar tek terhis belgesi, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis belgesi getireceklerdir) de yanlarındagetirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum belgeleri kabul edilmeyecektir.) Terhis belgesini ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecek işlemlerine devam edilmeyecektir.

11. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Etiketler