AÖL sınav tarihleri ne zaman? AÖL sınavları için son günler

3. dönem Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları için geri sayım başladı. Temmuz ayının ilk haftasında yapılacak AÖL sınavları bu eğitim yılının önceki sınavlarında olduğu gibi yine online olarak yapılacak ve bu sınavlarla eğitim yılı tamamlanacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri öğrenciler tarafından bekleniyor. Sınava girecek olanlar AÖL sınav tarihlerini araştırırken, 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı belli oldu. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 3. dönem AÖL sınavları 3-4 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak.

3. dönem AÖL sınavları 1. ve 2. dönem sınavlarında olduğu gibi yine online olarak gerçekleştirilecek.

Sınavlar 03 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30′ dan 07 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59′a kadar online olarak yapılacak. Sınav giriş belgelerine ise AÖL sistemi üzerinden erişilebiliyor.

AÖL sınavları nasıl uygulanacak?

* Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

* . Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

* Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

* Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dakika süre uygulanacaktır.

* Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

* Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.