21 °C

Bursluluk sınavı giriş belgesi ve sınav giriş yerleri sorgulama

2020 Bursluluk sınav giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. 5 Eylül'de yapılacak sınav öncesinde adaylar Bursluluk sınav giriş belgeleri ile sınav yerlerini öğrenebilecekler.

Bursluluk sınavı giriş belgesi ve sınav giriş yerleri sorgulama

Bursluluk sınavına girecek adayların beklediği haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) geldi. 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11’inci sınıf öğrencilerinin katılacağı Bursluluk sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. MEB'in resmi internet adresinden edinilebilen Bursluluk sınavı giriş belgeleri ile sınav yerleri belli oldu. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile sisteme girerek Bursluluk giriş belgelerini görebiliyor.

Adaylar 5 Eylül 2020 tarihinde saat 10:00'da gerçekleştirilecek sınava üzerinde fotoğraf, kimlik bilgileri, sınav yerleri, bina, salon ve sıra bilgilerinin yer Bursluluk sınavı giriş belgeleri ile sınava girebilecekler.

a. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,

b. Cevap kâğıdının sınav evrakı dönüş zarfından çıkmaması veya zarar görmüş olması,

c. Geçerli kimlik belgesinin ibraz edilmemesi,

ç. Başka öğrenciye ait sınav evrakının kullanılması,

d. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi,

e. Öğrencinin, üzerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç çanta, cüzdan, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not ve benzeri dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel ve benzeri araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav salonuna girmesi,

f. Sınav kutuları dışında posta veya farklı bir yolla sınav evrakı gönderilmesi,

g. Öğrencinin başka bir öğrenciden, dokümandan kopya çektiğinin veya kopya verdiğinin sınav görevlilerince tespit edilmesi,

ğ. Öğrencinin sınava girdiği hâlde işaretlemeyi cevap kâğıdına yapmaması,

h. Sınav evrakındaki fotoğraf ve bilgilerle geçerli kimlik belgesinin uyuşmaması,

ı. Sınav evrakına zarar verilmesi (sınav sürecince soru kitapçığını, cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri) durumlarında “Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi”nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için salon görevlilerince hazırlanan tutanaklar dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap